Mertör Photography » İstanbul Fine Art Düğün Fotoğrafçısı Melek Meriç Ertör

Meriç + Can

İşte bu çok kişisel, çok samimi bir yazı: Bir tanecik dostlarının yardımı ile kendi nişan fotoğraflarını çeken düğün fotoğrafçısının yazısı… Bugüne kadar bana en çok sorulan sorulardan biriydi: “Sen evlenirken senin fotoğraflarını kim çekecek?” “Kendi kendimi çekeceğim herhalde” der gülerdim… Düğünde değil belki ama, nişanımızı kutlamak için bir dış çekim yapmak çok uzun zamandır hayalimdeydi. Ve çok sevgili, çok müthiş, çok harika dostlarımın da yardımıyla bunu başardık!

lulu_co_bio_bg(pp_w940_h28)

Her şey bu yazın ilk günlerinde sevgili Can’ın malum soruyu sorması ile başladı.  Uzun zamandır evlilik hakkında konuşuyor olsak da, hatta evlilik müessesi üzerine kurulu bir mesleğim olsa da, sevdiğiniz kişinin karşınıza geçip de “Benimle evlenir misin?” diye sorması, en hafif tabirle: Şok edici! Heyecan dolu bir “evet”, birkaç mutluluk çığlığı, yüksek sesle atılan kahkahalar ve bum! Artık parmağınızda bir yüzük var! Her baktığınızda sevdiğiniz adamı ve onunla kuracağınız hayatı düşündüğünüz, her baktığınızda size mutluluk veren bir yüzük. Kabul etmeliyim ki bu güne kadar sana biraz haksızlık etmişim sevgili Gollum, seni artık çok daha iyi anlayabiliyorum.

Biz Can ile üniversitede tanıştık. Zaman zaman birlikte ders çalıştık, zaman zaman birlikte eğlendik. Okulu bitirdik, ikimiz de okuduğumuz bölümlerle alakasız mesleklere yöneldik. Kendimizi bu alanlarda geliştirdik, ciddi kararlar aldık, hep yan yana durduk, hep birbirimize destek verdik. Hayallerimizin peşinden koştuk. Günler, aylar, seneler geçti ve bu günlere geldik.

Nişan fotoğrafları için nasıl bir şey istediğim aklımdaydı, ama uygulama kısmı biraz korkutuyordu beni. Makineyi, lensi, ışığı, kompozisyonu hazırladıktan sonra poz vermek için kameranın önüne koşmak, hem kendimi hem de Can’ı vereceğimiz poz konusunda yönlendirmek, kameranın arkasında düğmeye basacak arkadaşıma odaklanacağı noktayı söyleyip, son olarak da gülümsemek! Ve bunu her kare için tekrarlamak! Biraz zor görünse de, kesinlikle buna değdi.

Terzi kendi söküğünü dikemez derler ama… Eh, belli ki o terzinin böyle müthiş dostları yokmuş :) Buradan bir kez daha aynı anda hem kameranın arkasında hem de önünde olabilmemi sağlayan ve bu güzel çekimi mümkün kılan sevgili Begüm, Çağdaş, Nilgün ve Didem‘e teşekkür ederim!

Ve son olarak, yol arkadaşım, dostum, suç ortağım, ailem, evim, sevgilim; canım Can, iyi ki varsın, hayatımda olduğun için çok şanslıyım ve seni çok seviyorum!

PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE
PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE PINIMAGE

Başa dönEMAILPOSTFacebookPOSTTweetPOSTiletişim